Close

خدمات سازمانی زی‌نو

خردگاه زی‌‌نو خدمات آموزشی خود را با محتوا و شیوه‌های برگزاری زیر به سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسه‌ها ارایه می‌کند:

محتوای آموزشی

خدمات آموزشی سازمانی زی‌نو، در قالب مفاهیم چهار‌گانه زیر ارایه می‌شوند؛ جهت مطالعه توضیحات هر موضوع، می‌توانید تب مربوط به همان موضوع را فشار دهید:

درباره هنر گوش‌سپردن

آمار موسسه بین‌المللی گوش‌سپردن نشان می‌دهد که ۸۵ درصد یادگیری و دریافت ما از طریق گوش‌کردن است و این در حالی‌است که به طور متوسط، ما تنها ۲۵ درصد مواقع گوش می‌کنیم! 

کارگاه هنر گوش‌سپردن به طور محسوسی سطح گوش‌دادن شرکت‌کنندگان را ارتقا می‌دهد، کیفیت ارتباطات درون‌سازمانی و برون‌سازمانی را متحول کرده و امکان یادگیری سازمانی از طریق تجربیات ضمنی و غیرمکتوب را فراهم می‌کند.

پدرام طالبی‌طاهر بیش از ۱۲ سال است که در این زمینه به مطالعه، تحقیق و تجربه پرداخته، به ادبیات موضوع افزوده و سطوح گوش‌کردن را همراه با تمرینات کاربردی برای دستیابی به سطوح بالاتر تعریف نموده‌است. 

به جهت اهمیت، کارگاه هنر گوش‌سپردن، همواره در صدر آموزش‌های زی‌نو بوده است و گزارش‌های متعددی حاکی از اثربخشی فوق‌العاده آن وجود دارد.

درباره هنر ابرازکردن

دسترسی به ابرازهای موثر برای بیان خواسته‌ها و انتظارات، ارایه بازخورد به‌موقع و به‌اندازه، تقدیر از دستاوردها و بسیاری ابرازهای ضروری دیگر، از مهارت‌های اساسی راهبران و مدیران سازمان‌هاست؛ مهارتی که در هیچیک از مقاطع تحصیلی آموزش داده نشده و اساسا لزوم آن دیده نشده است.

کارگاه هنر ابرازکردن، یک راهبر و مدیر را توانا می‌سازد تا یک تیم موثر، با عملکرد بالا و روابط انسانی سالم را خلق و هدایت کند.

در این سرفصل مشخصا به بیان ادبیات و تمرینات با موضوعات پرسش‌های قدرتمند موثر | تبریک، تشویق، ترغیب | کارکردکارنکرد، بازخورد | دعوت، درخواست، انتظار | قدردانی، جشن و … می‌پردازیم؛ با کمک مهارت گوش‌سپردن امکان گفتگوهای موثر را ایجاد کرده و بستر لازم برای استقرار مدل تمامیت را فراهم می‌کنیم. 

بسیاری از شرکت‌کنندگان، کارگاه هنر ابرازکردن را اوج قدرت این مفاهیم چهارگانه می‌‌دانند.

درباره قانون تمامیت

بر اساس قانون تمامیت (Integrity) مایکل جنسن (استاد بازنشسته دانشگاه هاروارد)، هرکجا چیزی درست کار نمی‌کند تمامیت وجود ندارد. مقالات موسسه SSRN حاکی از این است که استقرار این مدل درسازمان‌ها، نه تنها Workability را بالا برده و فرصت‌های Performance را زیاد می‌کند، بلکه آمارها رشدهای ۱۰۰ تا ۴۰۰ درصدی را نشان می‌دهند!

تجربه ما از سال‌ها آموزش تمامیت، قابلیت انطباق کامل این مدل با شرایط فرهنگی و اقتصادی کاروکسب در ایران را تایید می‌کند.

پدرام طالبی‌طاهر تئوری اثباتی تمامیت را به صورت مستقیم از مایکل جنسن، در همایش راهبری موسسه EJI در کشور سنگاپور فراگرفته است. 

تجربه‌های متعدد آموزش این مفهوم به افراد و سازمان‌ها در سال‌های اخیر، این قابلیت را در زی‌نو ایجاد کرده‌است که این مدل را به شکل صحیح‌ و بسیار موثری انتقال دهد.

درباره هنر ناب‌دیدن

با اینکه ذهن‌آگاهی (Mindfulness) مفهوم تازه‌ای نیست و ریشه‌های چندین هزار ساله در شرق دارد؛ در سال‌های اخیر‌ به جهت تاثیرات شناخته‌شده علمی‌ و معتبرش، کاربردهای بسیاری در سازمان‌های موفق و پیشرو جهان پیدا کرده است.

بالابردن تمرکز، افزایش دامنه توجه، کاهش استرس، قدرت انطباق با شرایط جدید و توانایی‌ تصمیم‌گیری بر اساس واقعیت، برخی از دلایل استقبال از کارگاه ناب‌دیدن بوده است.

از آنجاکه دیدن واقعیت همانگونه که هست، تنها در وضعیت ‌ذهنی‌‌ ناب، ذهن‌آگاه یا پذیرا (Receptive) ممکن می‌گردد، این کارگاه را هنر ناب‌دیدن نامیدیم.

شرکت‌کنندگان در این کارگاه، ضمن مرور مفاهیم این زمینه و دیدن فیلم‌های معتبر آن، الگوهای مختلف و کاربردی ذهن‌آگاهی در دنیای امروز را در قالب تمرینات مختلف، تجربه می‌کنند و همچنین می‌آموزند که چطور تمرینات شخصی خود را خلق کنند.

شیوه برگزاری

مفاهیم چهارگانه یادشده، بر اساس نیاز سازمان به صورت همایش یا کارگاه قابل اجرا هستند.

زمان اولیه مورد نیاز برای ارایه هر مفهوم حدود ۱۲ ساعت است و در ۶ کارگاه آنلاین قابل برگزاری هستند.

برای تثبیت و تعمیق مفاهیم، در ادامه می‌تواند جلسات بازنگری ادواری بسته به نیاز سازمان برگزار گردد.

ما بر اساس تجربه، هر ۴ مفهوم را به ترتیب معرفی شده، به سازمان‌ها توصیه می‌کنیم.

جهت مطالعه توضیحات تکمیلی شیوه های برگزاری، می‌توانید تب مربوط به آن را فشار دهید:

درباره کارگاه‌ها 

کارگاه‌ها با تعداد محدود برگزار می‌شوند.

در کارگاه‌ها فرصت کارکردن به‌صورت تعاملی وجود دارد؛ بنابراین این امکان را داریم تا مفاهیم با عمق بیشتری توسط شرکت‌کنندگان تجربه شوند.

بسته به اندازه سازمان و شرکت، کاربرد کار‌گاه‌ها ممکن است متفاوت باشند؛ ما در سازمان‌های بزرگ کارگاه‌ها را برای مدیران ارشد و میانی توصیه می‌کنیم؛ بنابراین انتقال تجربی مفاهیم به فرهنگ سازمانی با کمک مدیران عالی اتفاق می‌افتد.

در شرکت‌ها و موسسه‌های کوچک تا متوسط، اجرای کارگاه‌ها برای همه اعضا امکان‌پذیر است.

درباره همایش‌ها

برگزاری همایش‌های سازمانی محدودیتی در تعداد شرکت‌کنندگان ندارد.

در همایش‌ها ضمن انتقال مفاهیم به شرکت‌کنندگان، فرصت تمرین شخصی و گروهی نیز به ایشان داده می‌شود تا به مفاهیم دسترسی پیدا کنند.

از طریق برگزاری همایش برای مدیران و کارکنان سازمان، مفاهیم موضوع همایش وارد سازمان شده و آهسته‌آهسته ارتقای فرهنگ سازمانی میسر می‌گردد.

سازمان‌های کوچک می‌توانند همایش‌های مشترک برگزار کنند؛ به این ترتیب زبان و ادبیات مشترکی بین آنها شکل می‌گیرد و اثربخشی تعاملاتشان رشد می‌کند.

لازم به توضیح است تمامی جلسات، مطابق با استانداردهای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ و با رعایت کامل قوانین و معیارهای اخلاقی این فدراسیون، توسط پدرام طالبی‌طاهر که خود نیز از اعضای رسمی این فدراسیون است برگزار می‌گردند.

تقدیر و قدردانی

در اینجا می‌توانید برخی از تقدیرنامه‌های اهدا شده را ملاحظه فرمایید:

شرکت مارگارین

شرکت سفرهای علی‌بابا

شرکت آرمان پارس آریانا

شرکت ارس بنیاد